14 të vdekur nga COVID-19 sot në Maqedoninë Veriore

14 të vdekur nga COVID-19 sot në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit  janë regjistruar 473 raste të reja, 14 kanë vdekur, ndërsa 505 e kanë fituar betejën me COVID -19.


Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoninë Veriore janë regjistruar 213.779, ndërsa prej tyre janë shëruar 197.998 dhe 7.492 kanë humbur jetën.

Rastet aktive me virus në vend janë 8.289./AlsatM

Lexo edhe

Video