Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

135 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Gjatë 24 orëve të fundit, në Maqedoninë Veriore, nga 1259 teste të realizuara, 135 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Ndërsa katër pacientë kanë humbur betejën me Covid-19. Viktimat janë nga Shkupi, Tetova, Ohri dhe Kërçova. Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve të fundit ka regjistruar 142 pacientë të shëruar.


Sipas statistikave të fundit në vendin tonë nga fillimi i pandemisë janë diagnostifikuar 8332 persona me koronavirus, prej të cilëve 4468 janë shëruar, kurse fatkeqësisht betejën me koronavirusin e ri e kanë humbur 389 pacientë. Për momentin në vendin tonë ka 3475 raste aktive me Covid-19.

Lexo edhe

Video

error: