Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

13 viktima dhe 72 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

13 viktima dhe 72 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore, njofton se në 24 orët e fundit janë kryer 793 testime të dyshuara për Covid-19 dhe prej tyre 72 kanë rezultuar pozitivë.


Ndërsa kanë humbur jetën edhe 13 pacientë të tjerë duke e çuar numrin e viktimave në total 2.739.

Instituti i Shëndetit Publik njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 1.023 duke e çuar në total e të shëruarve në 74 800. Rastet aktive mbesin 11.924, më shumë se gjysma në Shkup.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: