13 raste të reja me koronavirus dhe katër të shëruar

13 raste të reja me koronavirus dhe katër të shëruar

Në 24 orët e fundit në Kosovë janë konfirmuar edhe 13 raste të reja me COVID-19 dhe katër të shëruar.

Gjithsej janë marrë 193 mostra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.


Numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 847.

Kosova ka gjithsej 1.123 raste me koronavirus, dhe 30 raste të vdekjes të cilët kanë pasur sëmundje të tjera shoqëruese.

Lexo edhe

Video

error: