12-vjeçari e realizoi ëndërren e tij duke kënduar në koncertin e tenorit Ramë Lahaj

12-vjeçari e realizoi ëndërren e tij duke kënduar në koncertin e tenorit Ramë Lahaj

Ishte vetëm 6 vjeç kur nisi të merrej me muzikë, por pasioni që ka për muzikën i solli atij suksese të panumërta në këtë pjesë.

Ardit Hasani aktualisht vijon mësimet dhe është pjesë e korit në shkollën fillore “Qamil Batalli”, vijon mësimet në shkollen e muzikës “Prenk Jakova”, e po ashtu është solist i “Qendrës Kulturore të Fëmijëve” në Prishtinë.


Arditi në një intervistë për emisionin “Foleja” tregon se së fundi ishte pjesë e koncertit të tenorit Ramë Lahaj.  

Për më shumë klikoni videon poshtë;

Lexo edhe

Video