111 raste të reja me koronavirus në Serbi

111 raste të reja me koronavirus në Serbi

Në Serbi, në 24 orët e fundit janë regjistruar 111 raste të reja, duke ngritur bilancin në 1.171 me Covid-19, dhe tre të tjerë vdiqën, tha sot Ministria e Shëndetësisë e këtij vendi.


Nga raporti i fundit i orës 15:00, thuhet se janë testuar mostrat e 637 individëve, 111 prej të cilëve ishin pozitivë dhe 526 negativë.

Bilanci i të vdekurve me COVID-19 në Serbi është rritur në 31, transmeton KosovaPress.

Lexo edhe

Video

error: