Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

11 viktima dhe 358 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

11 viktima dhe 358 raste të reja me koronavirus në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë njoftoi se 11 persona kanë humbur jetën në 24 orët e fundit nga koronavirusi në Shqipëri.

Nga 1508 testime, janë konfirmuar 318 raste të reja, ndërsa 557 persona raportohet të jenë shëruar.

Rastet pozitive të konfirmuara janë identifikuar në këto bashki: 134 raste në Tiranë, 29 raste në Fier, 23 raste në Vlorë, 17 raste në Sarandë, 12 raste në Lushnje, 11 raste në Durrës, 8 raste në Elbasan, 7 raste në Shkodër, Berat, Delvinë, 6 raste në Mirditë, Mallakastër, Kamëz, 5 raste në Korçë, Mat, etj.


Aktualisht në 4 spitalet COVID, po trajtohen 296 pacientë, 21 në terapi intensive nga të cilët 6 pacientë janë të intubuar.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, 11 qytetarë nuk e kanë fituar betejën me Covid19; 3 qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Durrësi, 2 qytetarë nga Peqini, 2 qytetarë nga Fieri, 1 qytetar nga Saranda, 1 qytetar nga Elbasani të moshave 51-81 vjeç.

Që nga shpërthimi i epidemisë me koronavirus në Shqipëri janë konfirmuar  56,572 raste, prej tyre 32,122 janë shëruar, 23,286 janë shëruar, ndërsa betejën me sëmundjen e rrezikshme e kanë humbur 1164 pacientë./A2

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: