10 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

10 raste të reja me Covid-19 në Maqedoni

Nga 3529 teste të kryera gjatë 24 orëve të fundit 10 persona kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 në Maqedoni të Veriut.


Sipas njoftimit, rastet pozitive janë në: Shkup-2, Kumanopvë-2, Prilep-2, Gostivar-1, Ohër-1, Kriva Pallankë-1 dhe Kratovë 1 rast.

 Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 18 pacientë, ndërsa nuk është regjistruar asnjë viktimë.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: