1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19

Qytetarët vazhdojnë të përballen me koronavirus. Aktualisht në Kosovë janë 1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19. Në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK), kanë njoftuar për katër raste të vdekjes dhe 12 raste të reja pozitive me COVID-19. Institucionet shëndetësore e shtetërore bëjnë thirrje për vaksinim … Continue reading 1 mijë e 157 raste aktive me COVID-19