​Interi merr fitoren e pestë në Serie-A

​Interi merr fitoren e pestë në Serie-A

Interi ka regjistruar edhe fitoren e pestë në po aq ndeshje të edicionit të ri të Serie-A.

“Neroazzurrët” kanë mposhtur Empolin me rezultat 1-0 në ndeshjen e zhvilluar të dielën në stadiumin “Carlo Castellani”.


Golin e vetëm oër skuadrën e trajneri Simone Inzaghi e realizoi Federico Dimarco në minutën e 51’ me një goditje të fuqishme nga jashtë zonës, përcjellë KosovaPress.

Kështu Interi vazhdon me bilanc të 100 përqind duke marr pikët maksimale dhe duke e kryesuar tabelën me 15 pikë pas pesë ndeshjeve.

Lexo edhe

Video