​Zyrtare, Milani nënshkruan me Ballo -Toure dhe zbulon numrin e tij

​Zyrtare, Milani nënshkruan me Ballo -Toure dhe zbulon numrin e tij

Milani ka njoftuar zyrtarisht se ka nënshkruar me Fode Ballo-Toure nga Monaco.

Mbrojtësi Senegalez nënshkroi marrëveshjen në Casa Milan këtë mëngjes dhe “Rossonerët” paguajnë 4.2 milionë euro plus 500,000 euro si bonuse për skuadrën e Ligue 1.


Ballo-Toure pritet të jetë si zëvendësues i francezit Theo Hernandez në të majtë të mbrojtjes së Stefano Pioli, përcjellë KosovaPress.

“AC Milan është i kënaqur të njoftojë nënshkrimin e përhershëm të Fodé Ballo-Touré nga AS Monaco,”, thuhet në komunikatën e lëshuar nga Molani.

Mbrojtësi ka nënshkruar një kontratë me “Rossonerët” deri më 30 qershor 2025 dhe do të veshë fanellën me numrin 5..

Lexo edhe

Video

error: