​Zyrtare, Barcelona realizon goditjen e radhës në merkato

​Zyrtare, Barcelona realizon goditjen e radhës në merkato

Barcelona dhe Memphis Depay kanë arritur një marrëveshje që lojtari të bashkohet me klubin katalanas sapo kontrata e tij me Lyonin të përfundojë. Lojtari do të nënshkruajë një kontratë deri në fund të sezonit 2022/23.

Lajmi tashmë është konfirmuar nga faqja zyrtare e klubit spanjoll, përcjellë KosovaPress.


Depay ishte kërkesa e madhe e trajnerit Ronald Koeman i cili edhe para pak ditësh deklaroi se negociata po shkonin në rrugën e duhur.

Holandezi është blerja e katërt e Barcelonës në këtë afat kalimtar.

Lexo edhe

Video

error: