​Zvicra e dyfishon epërsinë ndaj Bullgarisë, Italia po e rrezikon pjesëmarrjen në “Katar 2022”

​Zvicra e dyfishon epërsinë ndaj Bullgarisë, Italia po e rrezikon pjesëmarrjen në “Katar 2022”

Zvicra tashmë e ka dyfishuar epërsinë ndaj Bullgarisë në 2-0.


Pas goli të parë të realizuar nga Okafor në minutën e 48’, ishte Vargas ai i cili e thelloi atë në 2-0 me golin e tij të realizuar në minutën e 57’ të ndeshjes, përcjellë KosovaPress.

Nga ana tjetër, Italia është duke barazuar pa gola me Irlandën dhe kjo nënkupton që me këtë rezultat Italia e Roberto Mancinit do të ishte e detyruar të luante në fazën e play-off-it për të vazhduar tutje në këtë kompeticion.

Lexo edhe

Video

error: