​Xhaka e pranon së dëshiron t’i bashkohet Mourinhos te Roma

​Xhaka e pranon së dëshiron t’i bashkohet Mourinhos te Roma

Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është krenar për interesimin e José Mourinhos dhe sugjeron që ai është i hapur për t’u bashkuar me Romën.

“Giallorossët” janë  lidhur me nënshkrimin e playmakerit të “Gunners”, i cili ka edhe dy vjet në kontratën e tij aktuale me klubin nga veriu Londrës.

Sidoqoftë, 28-vjeçari sugjeroi se ai është i hapur për t’u bashkuar me Romën në verë, përcjellë KosovaPress.


“Sigurisht, edhe unë i lexova thashethemet. Por tani unë jam njëqind për qind e përqendruar në ekipin kombëtar. Kjo është më e rëndësishme se Arsenali ose thashethemet tani, ”tha ai për “Blick”.

“Kam edhe dy vjet kontratën time në Londër. Dhe në Arsenal, ata e dinë se çfarë morën nga unë. Kur të vijë koha dhe nëse mundemi, do të flasim për një transferim. ”

Xhaka tha se ai është krenar që ka tërhequr interesin e Mourinhos dhe shtoi: “Të gjithë e njohin atë dhe atë që ai ka arritur.”

“Mourinho di si të fitojë tituj. Tani mund të shihni se çfarë pune ka bërë gjatë viteve të fundit. “, përfundoi Xhaka.

Lexo edhe

Video