​Vlora lëkundet nga tërmeti

​Vlora lëkundet nga tërmeti

Një tërmet me magnitudë 3.7 Rihter është regjistruar në orët e para të mëngjesit në qytetin e Vlorës.


Sipas raportimeve të EMSC, tërmeti ka rënë rreth orës 02:50 duke u ndjerë në Vlorë dhe rrethinat e saj. Epiqendra ka qenë në det, në një thellësi 5 km.

Fatmirësisht lëkundja ka qenë e lehtë dhe nuk bëhet fjalë për dëme apo të lënduar.

Lexo edhe

Video