​Villarreal-Liverpool, formacionet zyrtare

​Villarreal-Liverpool, formacionet zyrtare

Do të zhvillohet sot ndeshja e dytë ndërmjet Villarrealit dhe Liverpoolit nga ku edhe do të dal finalisti i parë i Ligës së Kampionëve.

Sfida kthyese do të zhvillohet në stadiumin “De La Ceramica”  me fillim nga ora 21:00, transmeton KosovaPress.

Skuadra spanjolle është përpara një misioni shumë të vështirë pasi u mposht me rezultat 2-0 në mdeshjen e parë nga skuadra angleze, prandaj i duhet një përmbysje e madhe për të vazhduar tutje, gjë e cila duke shumë pak e mundur kir dihet forma e lartë e sluadrës së Jurgen Klopp.


Këto janë formacionet zyrtare:

Villarreal: Rulli, Albiol, Torres, Parejo, Capoue, Moreno, Foyth, Estupinan, Dia, Lo Celco, Coquelin

Liverpool: Alisson, Arnold, Konate, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Keita, Thiago, Jota, Salah, Mane

Lexo edhe

Video