​Vdes një person në një vetaksident në Podujevë

​Vdes një person në një vetaksident në Podujevë

Një person ka humbur jetë në një vetaksident që ndodhi këtë të hënë në fshatin Obrançë të Podujevës.

Këtë e ka bërë të ditur zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.


Tashmë policia ka nisur edhe zbardhjen e shkaqeve të këtij vetaksidenti.

Rreth orës 13:30, është raportuar për një vetaksident trafiku rrugor të ndodhur në fshatin Obrançë të Podujevës. Si pasojë e lëndimeve të marra nga aksidenti një person ka humbur jetën. Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij vetaksidenti”, tregoi Ahmeti për KosovaPress.

Lexo edhe

Video