​United fiton me vështirësi ndaj Brightonit

​United fiton me vështirësi ndaj Brightonit

Manchester United ka arkëtuar tre pikë të reja në xhiron e 30 të Premier Ligës.

“Djajtë e Kuq” e kanë mposhtur Brightonin me rezultat 2-1 në stadiumin “Old Trafford” në një ndeshje shumë të komplikuar, përcjellë KosovaPress.

Brightoni kalo në epërsi pas 13 minutave lojë të zhvilluara dhe ky ishte edhe rezultati i pjesës së parë.


Por gjithçka ndryshoi në pjesën e dytë ku United ia doli që ta përmbys rezultatin duke shënuar dy gola dhe duke arkëtuar tri pikë të reja.

Fillimisht shifrat i barazoi Marcus Rashford në minutën e 62 dhe pastaj Greenëoord siguroi fitoren e tyre me golin e tij në minutën e 83.

Me këtë fitore, Manchester United arrin në kuotën e 60 pikëve në vendin e dytë në tabel.

Lexo edhe

Video

error: