​Trazira të mëdha në Itali para ndeshjes Napolit-Frankfurt

​Trazira të mëdha në Itali para ndeshjes Napolit-Frankfurt

Policia e trazirave po sulmohet nga huliganët e Eintracht Frankfurt dhe Atalantë , të cilët u vunë flakën makinave dhe po përpiqen të hyjnë në ndeshjen e sontme në Ligën e Kampionëve kundër Napolit , pavarësisht se me urdhër kjo është ndaluar.

Italian fituan ndeshjen e parë me rezultat 2-0 dhe janë favoritë për të arritur në çerekfinale për herë të parë në historinë e tyre, përcjellë KosovaPress.


Mbi 600 tifozë kanë marrë rrugën drejt Napolit, të shoqëruar nga ultrasit e Atalantës që kanë një rivalitet të ashpër me Napolin dhe situata po degjeneron në të gjitha anët.

Lexo edhe

Video