​Tottenham mposhtet në shtëpi

​Tottenham mposhtet në shtëpi

Tottenham Hotspur është mposhtur sonte në shtëpi nga RasenBallsport Leipzig me rezultat 0-1.

Kjo ishte ndeshja e parë e zhvilluar mes dy klubeve në 1/8 e Ligës së Kampionëve, transmeton KosovaPress.


Heto i takimit për RasenBallsport Leipzig, ishte Timo Werner i cili shënoi nga pika e bardhë për t’ia siguruar një fitore shumë të madhe klubit të tij.

Tottenham do të udhëtojë në Leipzig në takimin kthyes dhe nuk do ta ketë të lehtë fitoren, pasi udhëton në terrenin kundërshtar me disavantazh.

Lexo edhe

Video