​Tottenham-Chelsea, formacionet zyrtare

​Tottenham-Chelsea, formacionet zyrtare

Në kuadër të javës së pestë të kampionatit anglez Premier Ligë sot do të zhvillohet njëri nga derbit më të fortë në Londër, ai ndërmjet Tottenhamit dhe Chelseat.

Sfida do të zhvillohet në stadiumin “Ëhite Heart Lane” me fillim nga ora 17:30 dhe do të drejtohet nga gjyqtari anglez Tierney, përcjellë KosovaPress.

Chelsea ka vetëm një pikë më shumë se Tottenhami, pra 10 kundrejt 9 të Tottenhamit dhe mbajnë pozitat katër dhe shtatë.


Këto janë formacionet e zyrtare për të ballafaqim:

Tottenham: Lloris, Royal, Dier, Romero, Reguilon, Hojbjerg, Lo Celco, Ndombele, Ali, Son, Kane

Chelsea: Kepa, Christensen, Silva, Rudiger, Azpilicueta, Kovacic, Jorginho, Alonso, Havertz, Lukaku, Mount

Lexo edhe

Video

error: