​Totaj përmbys rezultatin në Prizren

​Totaj përmbys rezultatin në Prizren

Kandidati i PDK-së, Shaqir Totaj ka arritur të dalë i pari në raport me kundërkandidatin, Mytaher Haskuka.


Nga numërimi i mbi 96 për qind të votave, Totaj i PDK-së ka 50.32 për qind të votave, ndërsa kandidati i LVV-së, Mytaher Haskuka që ka 45.68 për qind të votave.

Kujtojmë se këto janë vetëm rezultatet preliminare, pasi janë edhe votat me kusht dhe ato nga diaspora.

Lexo edhe

Video