​“Tokio 2020”; Noti me Eda Zeqirin në 400 metra stil i lirë

​“Tokio 2020”; Noti me Eda Zeqirin në 400 metra stil i lirë

Pas pak çastesh pritet që garat në Lojërat Olimpike “Tokio 2020” t’i fillojë edhe notarja kosovare Eda Zeqiri.


Pas Distria Krasniqit, Drilon Ibrahimit dhe Majlinda Kelmendit, tani edhe notarja që është pjesë e ekipit olimpik të Kosovës Eda Zeqiri do ta fillojë “Tokio 2020” në disiplinën 400 metra stil i lirë, përcjell KosovaPress.

Gara e 16 vjeçares nga Kosova pritet të fillojë me fillim nga ora 13:00 me orën tonë lokale, kurse në 20:00 me kohën lokale të Japonisë.

Lexo edhe

Video

1 Koment

  • […] ​“Tokio 2020”; Noti me Eda Zeqirin në 400 metra stil i lirë ​Shenjëtari Drilon Ibrahimi: Në “Tokio 2020” arrita rekord personal dhe shtetëror […]

Komentet janë të mbyllura.