​Tjetër gol nga Muriqi në La Liga

​Tjetër gol nga Muriqi në La Liga

Vedat Muriqi nuk po ndalet duke shënuar gola në La Liga për skuadrën e tij, Majorkan.

Sulmuesi kosovar e ka kaluar Majorkan në epërsi 1-0 ndaj Rayo Vallecakos, sfidë kjo e vlefshme për xhiron e 38 dhe të fundit të kampionatit spanjoll, raporton KosovaPress.


Reprezentuesi kosovar ka shënuar gol të bukur në minutën e 51’ të ndeshjes pas asistimit nga Rodriguez.

Ky ishte goli i tij i 15-të në La Liga.

Lexo edhe

Video