​Tetë persona përfshihen në një rrahje në Podujevë, arrestohen tre prej tyre

​Tetë persona përfshihen në një rrahje në Podujevë, arrestohen tre prej tyre

Tetë persona janë përfshirë në një rrahje në fshatin Pollatë të Podujevës. Rrahja erdhi si shkak i një mosmarrëveshjeje e që tre prej tyre kanë pësuar lëndime trupore.


Policia ka njoftuar se të involvuarit janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit, tre prej tyre janë arrestuar dhe janë dërguar në mbajtje.

“Pas një mosmarrëveshje janë rrahur mes veti tetë persona  ku si pasoj tre prej tyre kanë pësuar lëndime trupore dhe kanë papranuar trajtim mjekësor. Të involvuarit  në rast janë intervistuar dhe me vendim të prokurorit,  tre prej tyre janë arrestuar dhe dërguar në mbajtje, rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.

Lexo edhe

Video