​Tahiri: Në veri po krijohet një realitet i ri

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se në veri po krijohet një realitet i ri dhe i dëmshëm për Kosovën.


Ai kritikoi Qeverinë e Kosovës për pasivitetin lidhur me këto zhvillime, pasi kjo sipas tij është e papranueshme.

“Prej 5 nëntorit, po bëhen 1 muaj që atje pak a shumë po krijohet një realitet i ri, mirëpo asnjë veprim të Qeverisë së Kosovës nuk po shohim dhe kjo është e papranueshme”, tha Tahiri në interpelancën ndaj kryeministrit Kurti në Kuvend, lidhur me situatën e krijuar në veri.

Lexo edhe

Video