Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Szunyog njoftohet për gjendjen e stadiumit “Fadil Vokrri”

​Szunyog njoftohet për gjendjen e stadiumit “Fadil Vokrri”

Shefi i zyrës së BE-së në Kosovë, ambasadori Tomash Szunyog ka vizituar stadiumin “Fadil Vokrri” .


Sunyog aty është takuar me Sekretarin e Federatës së futbollit të Kosovës Eroll Salihu, trajnerin e kombëtares Bermard Schalledes dhe kapitenin e Kosovës Samir Ujkani.

Me këtë rast Salihu e ka njoftuar ambasadorin për gjendjen e stadiumit “Fadil Vokrri” para ndeshjeve kualifikuese për në Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Lexo edhe

Video

error: