Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Szunyog: Mirëpres formimin e Kuvendit të Kosovës

​Szunyog: Mirëpres formimin e Kuvendit të Kosovës

Ambasadori i Bashkimit Evropian (BE) në Kosovë, Tomas Szunyog, ka përshëndetur konstituimin e Kuvendit dhe formimin e legjislaturës së tetë.

Szunyog thotë se shpreson që të sheh një Kuvend funksional dhe konsensus politik për agjendën evropian dhe çështjet me interes të qytetarëve.


“Mirëpres formimin e Kuvendit të Kosovës. Është thelbësore që deputetët të bashkohen rreth objektivave të përbashkëta dhe të adresojnë çështjet e ngutshme për Kosovën. Shpresoj të shoh një Kuvend funksional dhe konsensus politik për agjendën evropiane dhe të gjitha çështjet me interes të qytetarëve. Më të fortë së bashku”, ka shkruar Szunyog në Twitter.

https://twitter.com/EUAmbKS?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1373954308446814208%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gazetaexpress.com%2Fambasadori-i-bese-pas-konstituimit-shpresoj-te-shoh-nje-kuvend-funksional%2F

Lexo edhe

Video

error: