​Superliga, Llapi pëson humbje nga Feronikeli, Gjlani barazon me Dukagjinin

​Superliga, Llapi pëson humbje nga Feronikeli, Gjlani barazon me Dukagjinin

Është kompletuar me dy ndeshjet e ditës së sotme xhiroja e tretë e Superligës së Kosovës në futboll.

Gjilani ka barazuar pa gola në ndeshjen kundër Dukagjinit, përcjellë KosovaPress.


Në ndeshjen tjetër Llapi është befasuar nga Feronikeli duke u mposhtur me rezultat 2-0.

Golat për Feronikelin i realizuan Gashi 2 dhe Prokshi. Kjo është një nisje shumë e dobët e sezonit të ri nga Llapi që edhe ë tutje nuk e ka shijuar fitoren dhe ka dy barazime dhe një humbje derisa renditet në vendin e tetë në renditjen tabelare.

Lexo edhe

Video