Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​“Subvencionet”, Hoti: Dënim maksimal për fajtorët

​“Subvencionet”, Hoti: Dënim maksimal për fajtorët

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti reagoi pas operacionit të sotëm policor në Agjencinë për Zhvillim të Bujqësisë ku u arrestuan 12 persona si dhe u sekuestruan rreth 400 mijë euro nën dyshimin për keqpërdorim me subvencione bujqësore.


Hoti tha se pret një hetim të plotë dhe dënim maksimal për fajtorët, që sipas tij, nuk e meritojnë të jenë në institucione.

“Pres hetim të plotë, gjithëpërfshirës dhe të shpejtë ndaj kujtdo që është i përfshirë në rastin e subvencioneve bujqësore. Fajtorët duhet të marrin dënimin maksimal. Këta njerëz nuk e meritojnë të jenë në institucione”, shkroi Hoti.

Lexo edhe

Video

1 Koment

Komentet janë të mbyllura.

error: