​Suarez dhe Griezmann në sulm ndaj Getafes, formacionet zyrtare

​Suarez dhe Griezmann në sulm ndaj Getafes, formacionet zyrtare

Atletico Madridi do të luajë kundër Getafes në kuadër të xhiros së gjashtë të La Ligas.

Skuadra e Simeones ka tri fitore dhe dy barazime në pesë ndeshjet e para të këtij edicioni dhe kërkon tri pikë të reja sonte në udhëtim te Getafe, përcjellë KosovaPress.


Ndeshja fillon nga ora 19:30 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Getafe: David Soria; Iglesias, Djene, Cuenca, Mitrovic, Olivera; Florentino, Maksimovic, Aleñá; Macias, Mata.

Atletico Madrid: Oblak, Trippier, Savic, Gimenez, Lodi, Herrera, Llorente, Correa, Carrasco, Griezmann, Suarez

Lexo edhe

Video