​Sot zbulohet fituesi i Topit të Artë, këta janë të nominuarit

​Sot zbulohet fituesi i Topit të Artë, këta janë të nominuarit

Çmimi individual më prestigjioz individual në futbollin botëror do të ndahet sot në mbrëmje, derisa është një garë e fuqishme ndërmjet disa emrave që kanë lënë shenj në futboll gjatë këtij viti.

Pasi u anulua në vitin 2020, Topi i Artë është rikthyer dhe do të zbulojë emrin më të ri të më të mirit për vitin 2021, përcjellë KosovaPress.

Të nominuarit për çmimin e vitit 2021 janë shpallur, me 19 lojtarë që i janë bashkuar fituesit të vitit 2019 Lionel Messi në listën e ngushtë.

Fituesi do të shpallet sonte (e hënë), në Paris.

Këta janë të nominuarit:

20. Lautaro Martinez -Inter

19. Nicolo Barella -Inter

18. Neymar – PSG

17. Harry Kane -Tottenham

16. Giorgio Chiellini – Juventus

15. Mason Mount – Chelsea

14. Phil Foden – Manhcester City


13. Ruben Dias – Manchester City

12. Gianluigi Donnarumma – PSG

11. Mohamed Salah – Liverpool

10. Kevin De Bruyne – Manchester City

9. Cristiano Ronaldo – Manchester United

8. Erling Haaland – Borussia Dortmund

7. Romelu Lukaku – Chelsea

6. Karim Benzema – Real Madrid

5. Kylian Mbappe – PSG

4. N’Golo Kante -Chelsea

3. Jorginho – Chelsea

2. Robert Lewandowski – Bayern Mynich

1. Lionel Messi – PSG

Lexo edhe

Video