​Sot mot me shi dhe temperatura të ulëta

​Sot mot me shi dhe temperatura të ulëta

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se mot me shi dhe temperatura të ulëta do të vijojë të mbajë edhe për këto dy ditë të parashikimit.


Në viset e larta parashihet të bie borë, derisa në viset e ulëta parashihet të bie shi dhe borë. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 3-4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë Celsius. Do të fryjë erë kryesisht nga veriperëndimi me shpejtësi 1-8 m/s.

Lexo edhe

Video

error: