​S’ka nevojë për pjesën e dytë, Brazili gjunjëzon Korenë e Jugut në 45 minutat e para

​S’ka nevojë për pjesën e dytë, Brazili gjunjëzon Korenë e Jugut në 45 minutat e para

S’ka nevojë për pjesën e dytë, Brazili gjunjëzon Korenë e Jugut në 45 minutat e para

Brazili ka kryer punë me Korenë e Jugut që në pjesën e parë pasi tashmë po thuajse e ka siguruar kualifikimin në çerekfinale pasi ka krijuar epërsi të thellë prej 4-0.


“Artlieria” e rëndë e Brazilit po del të jetë e pandalshme për koreanët të cilët janë krejtësisht të humbur përballë tyre, raporton KosovaPress.

Brenda 36 minutave lojë, brazilianët shënuan katër gola përmes Vinicius (7’), Neymar nga penalltia (13’), Richarlison (29’) dhe Lucas Paqueta në minutën e 36’.

Pjesa e dytë vetëm sa mund ta thellojë debaklin e koreanëve.

Lexo edhe

Video