​S’ka fitues në kohën e rregullt, finalja Juventus-Inter shkon në vazhdime

​S’ka fitues në kohën e rregullt, finalja Juventus-Inter shkon në vazhdime

Ka përfunduar koha e rregullt prej 90 minutave e ndeshjes finale të Kupës së Italisë ndërmjet Juventusit dhe Interi që po zhvillohet në “Olimpico”.

Katër gola u realizuan dhe rezultati final ishte 2-0 duke bërë që ndeshja të shkojë në vazhdime, transmeton KosovaPress.


Barella i dha epërsinë e hershme In\teri që në minutën e shtatë dhe me këtë rezultat përfundoi pjesa e parë, por e dyta filloi furishëm nga ana e Juventusit që realizoi dy gola në minutat 50’ dhe 52’ dhe realizues ishin Sandro dhe Vlahovic, por barazimin 2-2 Interit ia siguroi Hakan Clahanoglu me golin e tij të realizuar nga penalltia në minutën e 78’.

Tani do të zhvillohen edhe dy pjesë nga 15 minuta.

Lexo edhe

Video