​Situata me COVID-19, Guvernatori i BQK-së takon përfaqësuesit e odave ekonomike

​Situata me COVID-19, Guvernatori i BQK-së takon përfaqësuesit e odave ekonomike

Situata me COVID-19, Guvernatori i BQK-së takon përfaqësuesit e odave ekonomike

Në paraditen e sotme, Guvernatori i Bankës Qendrore të Kosovës (BQK), Fehmi Mehmeti pritet t’i takojë përfaqësuesit e odave ekonomike në vend.


Teme e takimit do të jetë gjetja e mundësive për tejkalimin sa më të letë të situatës së krijuar pas rritjes së serishme të rasteve të reja me COVID-19 si dhe masave të ndërmarra nga institucionet.

Ky takim mes guvernatorit Mehmeti dhe përfaqësuesve të odave do të mbahet në BQK duke nisur në ora 11:30.

Lexo edhe

Video

error: