​Shpallet lojtari më i mirë i xhiros së tretë në Superligën e Kosovës

​Shpallet lojtari më i mirë i xhiros së tretë në Superligën e Kosovës

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare,  BKT Kosova, vazhdojnë të ndajnë çmimin “Yllii javës”, për lojtarin më të mirë të xhiros.

 “Ylli i javës” i xhiros së 3-të në BKTSuperligë është shpallur futbollisti Ardit Tahiri i FC Drita.


Tahiri, 18 vjeçar, në 3 xhiro ka shënuar 3 gola, të cilët i kanë siguruar rezultate pozitive ekipit të tij dhe është golashënuesi i vetëm i Drita FC në edicionin e BKTSuperliga 2021/22

Çmimin “Ylli i javës” e dorëzoi Fadil Sylejmani, menaxher i degës së BKT-së në Gjilan.

Lexo edhe

Video