Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Shkarkimi i Mourinhos nuk ishte planifikuar, ja pse ndodhi sot

​Shkarkimi i Mourinhos nuk ishte planifikuar, ja pse ndodhi sot

Krijimi i Superligës Evropiane ka përfshirë të gjithë mediat botërorë me reagime të shumta rreth këtij zhvillimi të madh, por edhe shkarkimi i Jose Mourinhos bëri bujë të madhe.

Janë mediat portugeze ato të cilat po e lidhin shkarkimin e trajnerit portugez nga Tottenhami me krijimin e kësaj lige, përcjell Kosovapress.


Mediumi portugez “Record” përmban një histori që tregon se ka qenë një bisedë midis presidentit Daniel Levy dhe José Mourinhos ku trajneri portugez ka thënë se ishte kundër marrjes pjesë në Superligë. Kjo sipas lësaj gazete bëri që të merret ky vendim i shpejtë për shkarkimin e Mourinhos.

Pra shkarkimi i Murinhos duket se nuk kishte të bënte më rezultatet por ishte një vendim i marrë për shkak të dallimeve ndërmjet Levyt dhe Mourinhos rreth Superligës.

Lexo edhe

Video

error: