​Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

​Shembet ura e metrosë në Mexico City, të paktën 15 viktima

Një aksident i rëndë hekurudhor është regjistruar në Mexico City, ku një urë e metrosë Aerotrén u shemb ndërsa mbi të po kalonte një tren me pasagjerë.


Si pasojë e aksidentit të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 70 të tjerë janë lënduar ndërsa ekipet e kërkim shpëtimit vijojnë punën për të mbijetuar, raporton A2.

Aksidenti ndodhi shumë pranë stacionit të Olivos, në linjën nr.12 të metrosë së kryeqytetit meksikan. Shkaqet janë ende të paqarta dhe një hetim ka nisur për nxjerrjen e përgjegjësive.

Lexo edhe

Video

error: