​ShBA-Uellsi, formacionet zyrtare

​ShBA-Uellsi, formacionet zyrtare

Pas fitores së thellë të Anglisë ndaj Iranit me rezultat 6-2, tani do të zhvillohet edhe sfida tjetër e Grupit B ku do të ballafaqohen Shtetet e Bashkuara të Amerikës me Uesslin.

Ndeshja do të zhvillohet në stadiumin “Ahmad bin Ali Stadium” me fillim nga ora 20:00 dhe tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të të dy kombëtareve, përcjellë KosovaPress.


Ja formacionet:

ShBA: Turner, Admas, Dest, McKennier, Musah, Pulisic, Ream, Robinson, Sargent, Weah, Zimmerman

Uellsi: Hannessey, Ampadu, Bale, Davies, James, Memphan, Ramsey, Roberts, Rodon, Williams, Wilson.

Lexo edhe

Video