​Sevilla – Real Madrid, formacionet zyrtare

​Sevilla – Real Madrid, formacionet zyrtare

Pas një jave me rezultatet jo të mira në Ligën e Kmapionëve, Sevilla dhe Real Madridi rikthehen për t’u ballafaquar në kampionatin spanjoll.

Të dy skuadrat janë të etura për fitore dhe momentalisht Real Madridi ka vetëm një pikë më shumë se Sevilla në vendet katër dhe pesë.


Ndeshja starton me fillim nga ora 16:15 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Sevilla: Bono – J. Navas, Koundé, Diego Carlos, Aleix Vidal – Fernando, Jordán, Rakitic – Ocampos, Munir, De Jong.

Real Madrid: Courtoism Varane, Nacho, Kroos, Benzema, Modirc, Casemiro, Lucas.V, Vinicius.Jr, Mendy, Rodrigo

Lexo edhe

Video