Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Së shpejti pritet vendimi i Serie-A, a do të zhvleftësohet titulli të cilin Interi është shumë afër ta rrëmbejë

​Së shpejti pritet vendimi i Serie-A, a do të zhvleftësohet titulli të cilin Interi është shumë afër ta rrëmbejë

Federata Italiane e Futbollit do të ndjekë të gjitha udhëzimet e UEFA-së për distancim nga Juventusi, Interi dhe Milani, por kjo nuk do të ndikojë në sezonin aktual.


Pritet që drejtuesit e Serie-A kanë zgjedhur të ndjekin udhëzimet nga UEFA. Dënimet e mundshme për ndarjen e skuadrave italiane për të qenë pjesë e klubeve në Superligën Evropiane, nuk bëjnë që të ndikojnë në sezonin 2020-21, përcjell KosovaPress.

Inter është i pari në Serie A, Milani e dyta dhe Juventusi në vendin e katërt në renditje, dhe një vendim rreth kësaj çështjeje pritet në orët e ardhshme.

Lexo edhe

Video

error: