​Sassuolo-Inter, Inzaghi vjen me ndryshime në sulm

​Sassuolo-Inter, Inzaghi vjen me ndryshime në sulm

Barazimi me Atalantën la një shije të hidhur te skuadra e Interit që tashmë ka mbetur katër pikë prapa liderit Napoli dhe kjo diferencë e pikëve do të kërkohet të ngushtohet në ndeshjen e sotme kundër Sassuolos.

Kjo sfidë është e vlefshme për xhiron e shtatë të kampionatit italian Serie-A dhe do të zhvillohet me fillim nga ora 20”45 bë stadiumin “Mapel”, përcjellë KosovaPress.


Këto janë formacionet zyrtare:

SASSUOLO (4-2-3-1): Advice; Muldur, Chiriches, Ferrari, Rogerio; Lopez, Frattesi; Berardi, Djuricic, Boga; Defrel.

 INTER (3-5-2): Handanovic; Skriniar, De Vrij, Batons; Dumfries, Barella, Brozovic, Calhanoglu, Perisic; Lautaro, Correa.

Lexo edhe

Video

error: