​Ronaldo-Messi, kush ka më shumë fitore e gola në duelet direkte

​Ronaldo-Messi, kush ka më shumë fitore e gola në duelet direkte

United dhe PSG u ballafaquan në Grupin H të Champions League sezonin e kaluar. Fitorja 2-1 e United në “Parc des Princes” ishte një nga pikat më kulmore të Ole Gunnar Solskjaer si trajner i “djajve”, megjithëse ata humbën në “Old Trafford” me rezlutatin 3-1.


Por, këtë herë, kjo ndeshje do të mbizotërohet nga dy yjet e futbollit, Ronaldo dhe Messi, të cilët kanë ndryshuar skuadra.

Ronaldo dhe Messi janë përballuar në 36 ndeshje të mëparshme, me Messin që përfundoi në anën fituese 16 herë krahasuar me 11 të Ronaldos, me Messin gjithashtu që kishte 22 gola ndaj Ronaldos 21 në këto ndeshje.

Lexo edhe

Video