​Ronaldo ekzaltohet në stërvitje: “Erdhi mbreti. Kujdes!”

​Ronaldo ekzaltohet në stërvitje: “Erdhi mbreti. Kujdes!”

Cristiano Ronaldo dhe Pepe janë nga emrat më të mëdhenj të futbollit dhe që ende asnjëri prej tyre nuk e ka humbur shkëlqimin.

Mbrojtësi veteran u kthye në skuadrën e Portugalisë pasi humbi fitoren me rezultat 3-1 ndaj Turqisë për shkak se rezultoi pozitiv në testin për koronavirus.

Dhe Ronaldo ishte qartësisht i lumtur kur pa shokun e tij të skuadrës dhe mikun e tij të rikthyer në skuadër, duke i bërtitur atij teksa hynte në stërvitje: “Pepe është kthyer! Mbreti është kthyer! Kujdes!”, sihin fjalët e Ronaldos.


Ata më pas u përqafuan dhe qeshën së bashku përpara se të nisnin punën ndërsa Portugalia përgatitet për play-offin e Kupës së Botës kundër Maqedonisë së Veriut, ndeshje që zhvillohet të martën, përcjellë KosovaPress.

Një fitore do t’i shihte ata të kualifikoheshin në Kupën e Botës më vonë këtë vit, që do të ishte e katërta për Pepe dhe e pesta për Ronaldon.

Ata do të parashikohej të përballeshin me kampionët evropianë, Italinë, por Maqedonia e Veriut tronditi “Azzurrët” me një gol të minutës së fundit për të siguruar një fitore 1-0.

Lexo edhe

Video