​Rifat Latifi emërohet ministër i Shëndetësisë

​Rifat Latifi emërohet ministër i Shëndetësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka emëruar, Rifat Latifin, ministër të ri të Shëndetësisë.

Kurti në një konferencë për medie, tha se Latifi ka ardhur nga ShBA për të marrë detyrën e të parit në dikasterin e shëndetësisë.


Ndërsa, ministri i sapo emëruar, Rifat Latifi, tha se do të angazhohet në ngritjen afagjatë të shëndetësisë kë Kosovë.

“Premtoj se ekipi im dhe unë do të angazhohem me gjithë qeniet që mënyrë afatgjate të ngritim shëndetësinë në Kosovë”, tha ai.

Lexo edhe

Video

4 Comments

Komentet janë të mbyllura.