​Reali fiton dhe vazhdon rrugëtimin në Kupën e Mbretit

​Reali fiton dhe vazhdon rrugëtimin në Kupën e Mbretit

Edhe pse me disa ndryshime dhe me një modul loje ndryshe, Real Madrid arriti të kalonte pengesën e radhës e të avancojë në Kupën e Mbretit.

Në fushën e ekipit të kategorisë së tretë, Alcoyano, skuadra e Ancelottit triumfoi 3-1, sukses që vjen pas humbjes 1-0 me Getafen në kampionat.


Për “los blancos” shënoi Eder Militao në 36’ dhe Asensio në 76’ teksa në Juan shënoi një autogol që vulosi rezultatin.

Pas kualifikimit, Reali pret shortin për raundin e katërt të Kupës së Mbretit.

Lexo edhe

Video