​Qeveria mban një minutë heshtje në nderim të viktimave nga tërmeti në Turqi dhe Siri

​Qeveria mban një minutë heshtje në nderim të viktimave nga tërmeti në Turqi dhe Siri

Qeveria e Kosovës ka mbajtur një minutë heshtje në nderim të mijëra jetëve të humbura nga tërmeti në Turqi dhe Siri.

Kryeministri Albin Kurti, tha se mbi bazën e kapaciteteve do t’i ndihmojnë dy vendet.


Ai tha se njësitet e kërkim-shpëtimit të Kosovës tashmë janë në Turqi.

Në mbledhjen e sotme, kreu qeveritar përmendi edhe ratifikimin e tri marrëveshjeve në kuadër të Procesit të Berlinit, për të cilat tha se tregojnë përkushtimin e Kosovës për bashkëpunim rajonal.

Lexo edhe

Video