​Pogba pritet të nënshkruajë kontratë të re me Manchester United

​Pogba pritet të nënshkruajë kontratë të re me Manchester United

E ardhmja e Paul Pogbas mund të jetë edhe më tutje e lidhur me Manchester Unitedin.


Mesfushori francez sipas “The Athletic” po shkon drejt një marrëveshje për rinovimin e kontratës më “Djajtë e Kuq”, përcjellë KosovaPress.

Pogba është në vitin e fundit të kontratës së tij me Unitedin dhe ka ngjallur interesin e dy gjigantëve evropian Real Madrid dhe Paris-Saint-Germain, por ardhja e Cristiano Ronaldos duke se e ka bindur Pogban që të nëshkruajë kontratë të re më klubin anglez.

Lexo edhe

Video