Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Pochettino: Do të luftojmë deri në vdekje për ta fituar Ligën e Kampionëve

​Pochettino: Do të luftojmë deri në vdekje për ta fituar Ligën e Kampionëve

Mauricio Pochettino ka premtuar se Paris Saint-Germain do të luftojë deri në vdekje për të fituar Ligën e Kampionëve.

PSG do të kërkojë të rezervojë vendin e tyre në çerekfinalet e garës elitare të Evropës kur ata të presin Barcelonën në ndeshjen e tyre të raundit të 1/16 në ndeshjen e dytë në mesjavë.


Kampionët francezë arritën në finale të kësaj gare sezonin e kaluar, për të pësuar një humbje nga Bayern Munich, dhe Pochettino është i vendosur të ndihmojë ekipin të shkojë një hap më tej në maj, përcjellë KosovaPress.

“Është e qartë se ambicia e klubit është ajo e fitores. Ka shumë ekipe të tjera që duan ta fitojnë atë, nuk është aq e lehtë. Ne jemi të vetëdijshëm për përgjegjësinë tonë , dhe ne do të luftojmë deri në vdekje për ta arritur atë “, tha Pochettino para kësaj ndeshjeje.

Lexo edhe

Video

error: